Колко медала е спечелила Русия в Рио?

Премиерът на Русия владимир путин в Рио-де-Жанейро зае почетното четвърто място. Спортисти выкладывались на сто процента, за да донесе на страната в петте най-големи лидери. И те успяха. Колко медала е спечелила Русия в Рио? На ХХХІ Олимпийските игри руските спортисти са получили 56 медала в двадесет спортове. Състезанието завърши на 21 август, и сега е време да анализира резултатите от изпълнения.

Рио

Златни медали

В прасенце спортисти от Русия с 19 златни медала. В първия ден на Олимпиада на руския дзюдоисту Беслан Мудранов донесе на страната ни първата златен медал, четири дни блестящо премина дуел още един джудист, Хасан Халмурзаев.

8 август руската саблистка Яна Егорян добави в спестовната касичка на националния отбор на още една златна награда. Два дни по-силна победа в състезания по фехтовка спечели Ина Дериглазова.

Колко медала е спечелила Русия в Рио

Нашите фехтовальщиков така вдъхновени от тези победи, че след 4 дни националният отбор на страната по фехтовка взе злато в екипа на турнира. Те са спечелили победа над французите с разлика от 4 точки.

13 и 14 август стомана плодотворни за нашия отбор. Тези дни Русия спечели златото в състезания по спортна гимнастика Алия Мустафина уверено е направила на всички елементи на неравномерно барове. А екип саблисток победи националния отбор на украйна с резултат 45:30. Руските тенисистки Елена Веснина и Екатерина Макарова взеха надмощие над Швейцария. 14 август Роман Власов взе награда в гръко-римска борба, а на следващия ден почетни награди получиха борец Смачква Чакветадзе и боксьор Евгени Тищенко.

След това казват за себе си синхронистки Наталия Ишченко и Светлана Ромашина, които са станали четырехкратными олимпийските чемпионками. Три дни по-късно националният отбор на страната по синхронному плуване класирана на първо място.

20 август спокойно може да се нарече золотоносных ден за Русия. Ден преди закриването на игрите нашият екип спечели пет златни отличия. Ги донесе отбор по художествена гимнастика, както и борци Абдулрашид Садулаев и Заточен Рамонов. Както и в ръцете на Александър Лесуна се оказа злато за участие в пятиборье.

Сребро и бронз

Нашите спортисти завоюваха 18 сребърни и 19 бронзови награди.

Най-запомнящите се изпълнения, приключваща на връчване на бронз, да участват в отплаването на състезанието 19-годишната нея това Стефании Елфутиной.

Стефания Елфутина

Също така на зрителите, спомни си още едно младо състезател на игри, Виталина Бацарашкина от Ес. Тя, както и Стефании, само на 19 години. Тя е класирана на второ място в състезанията по стрелба с пневматични оръжия с 10 метра. Виталина – опитен спортист с дълъг списък от награди. Тя е четырехкратной чемпионкой на Руската Федерация, както и чемпионкой Европа по стрелба.

Допинговый скандал

Заради скандала, който избухна около историята с допинг, някои руски спортисти са били спрени от участие в състезания. Тази ситуация се отрази на резултатите на нашия отбор, който с лекота можеше да заемат първо или второ място.

Тези Олимпийски игри са лесни за Русия. Въпреки това, министърът на спорта Виталий Мутко заяви, че представители на Руската Федерация блестящо премина през всички изпитания, показвайки своята мощ и опитен характер. Според него, всичко победителите трябва да получат награди от държавата.

На олимпийските игри в Рио

На предишните игри проведе в столицата на обединеното кралство, нашата държава също се класира на четвърто място. Вярно е, че няма допингови конфликти тогава не е имало, и спортисти са спечелили много повече медали. Те са прогонени в Русия 81 награда. На игрите в Пекин през 2008 г. екипът ни има 90 награди. След приключване на Олимпийските игри в Рио де жанейро, може с увереност да заявим, че нашите храбри спортисти не се плаши от трудностите.