• Име: Татяна Акимова ( Dudaktan Akimova )
  • Семейно положение: омъжена

Татяна Акимова: биография

Татяна Семенова, позната на феновете като биатлон Акимова, е родена в село от градски тип Нови Лапсары, който влиза в състава на град Чебоксари.

В детството очарован ски | Sports.ru

Момиче нищо специално не се различава от връстниците си: хубаво е учила в училище, обичах да чета, да се срещам с приятели. А още увлекалась спорт. За себе си избра ски. Се превърна в тях още в ранна детска възраст. Но съвсем скоро спорт излезе на първо място в живота си. Той посвящалось всички свободното си време без остатък.

Татяна Акимова с удоволствие и възхищение наблюдавам напредъка на руски и чуждестранни спортисти. Когато тези оттегляне на олимпиади – радовалась заедно с тях и най-много е мечтал да бъде на тяхно място.

Мечтаех за победа | Sports.ru

Когато Акимовой предложиха да се отдадете на биатлоном, тя с удоволствие предава от един вид спорт в друга, в който са били на същите от детството и на любимите ски плюс стрелба. Постоянство и упоритост състезателки, допълнени от немалым упорита работа, скоро даде отлични резултати.

Биатлон

Зад чувашки биатлонистки – МЛАДЕЖТА името на А. с Тихонова в близки». Тук и започна спортна биография на Татяна Акимовой. Нейният личен треньор вече повече от десет години е Анатолий Боряна (наскоро стана свекром състезателки). Той постави в перспектива за едно момиче, много сили и надежди. Се е случило, че дори и екипировка и амуниции са закупени със собствени средства.

Личен треньор Тани — я свекор | Www.biathlonworld.com.ua

Спортистка първо е включен в състава на юниорской и на младежкия отбор на Русия. Но скоро я въвели в състава на гръб на националния отбор на страната. През 2011 г. Таня участва на световното Първенство сред юноши и девойки на Шампионата на Европа.

Първата значителна победа биатлонистка е успяла да постигне през 2011 г. тя се превърна в сребърен медалист от Първенството на Русия по летен биатлон. Този успех позволява тя да вземе участие в световното Първенство по летен биатлон. Тук чудо не се е случило, и спортистка от Чувашия не успя да спечели медали.

Награда на Международния съюз на биатлонистов в категорията «Новак на годината» | Пди

Но през 2013 г. Татяна Акимова успя да блесне на Зимни Универсиаде в италианския Трентино. Тя стана победителка в щафета и медалист в индивидуални състезания.

За съжаление, 2014 година не донесе биатлонистке пробив: тя взе участие на световното Първенство по летен биатлон, който се проведе в лас вегас, но излезе неуместно. Спортистка зае 23-то място в спринта, а в преследването само 25, т.е.

Спортистка от Чувашия | Вiathlonworld.com.ua

Но в края на 2014 г. биатлонистка успя да покаже най-добрата страна на «Ижевск пушка». Тя успя да мобилизираме всички сили и заемат 3-то място в индивидуалната надпревара и 5-та в спринта.

Тези победи са помогнали на Татяна Акимовой да попаднат в националния отбор на етапи от световната Купа, но поради липса на квалифицирани точки IBU тя не е в състояние да излезе на събития. Така че едно момиче, изпратени за етапите на Купата на IBU.

През декември 2015 спортистка от Чебоксар дебютира в световната Купа в Остерсунде. В спринтерских събития тя стартира под номер 100. За съжаление, тук Mirela ждало загуба: в дебютной състезание той финишира само на 83-то място, а на финала дойде последната.

Снимка биатлонистки | Vesti.ru

Дългоочакваният пробив и на триумф дойде до биатлонистке през 2016 година. И той е двойно по-приятна, защото не го очаквах дори самата Татяна.

Изглежда, такъв огромен успех не предвещава нищо. В Канморе момиче дойде до финалната линия, само на 23-ти. В упражнения presque-Айле – 19-ти. Много по-добре тя излезе през март издаване на световната Купа в Ханти-Мансийск, като се класира на 12 място.

Неочаквана победа на Ново Място | Rsport.ru

Неочаквана победа чакаше Akimovu в Чехия. Тук на 16 декември в етап на световната Купа в града на Ново Място Таня спечели първата си и засега основна победа в спринта.

Биатлонистка руската националния отбор, коментира победата си, с радост сподели, че днес тя все така се получи. За първи път през своята спортна кариера на 26-годишната спортистка е успяла да влезе в десетката на най-добрите, обикалящо соперницу Доротею Вирер. Тази победа е много важна за руската команда.

Личен живот

Chuvashskaya красавицата е омъжена. Съпруга стана Вячеслав Боряна, синът му треньор. Вячеслав – шампион на Европа за 2011 година, сред юноши и девойки. Нова спортна семейство се появи през юни 2015 година.