• Име: Евгений Гараничев ( Eugene Garanichev )
  • Дейност: Биатлонист
  • Семейно положение: Женен

Евгений Гараничев: биография

Гараничев Евгений Александрович – руският биатлонист, роден на 13 февруари 1988 г. в малко селце Новоильинский, Нытвенского района на подателя се дават. Детството си човек се проведе обикновен. Евгений запален същите неща, че и неговите връстници. Но, все пак, пример за него е по-голям брат, който посещаваше спортна секция, единствената в селото в този момент. Родителите по стъпките на най-големия син са раздадени осем Евгения в същото училище. Именно оттогава Евгений Гараничев пренасят по ски. По-нататък ще стане ясно, че изборът е направен правилно.

Биография Евгения Гараничева оттогава е тясно свързана със ски състезания. Както показа времето – сила са добре похарчени. На предимство в света Евгений Гараничев спечели първо място заедно с биатлонистами Андрей Феллером, Петър Седовым и архитект раул Шакирзяновым.

В Италия Гараничев стана втори на световното Първенство сред младежи и на младите хора. В състава на състезанието са включени Иван Иванов, Димитри Василиев, Евгений Гараничев и Андрей Парфенов. Тогава руските скиори са се поддали на швейцарския 0,3 секунди. Най-ярки моменти от този период са отразени в лични снимки Евгения Гараничева.

Биатлон

По биатлон Гараничев дойде още през 2008 година. По това време Евгений се е убедил, че ски-спорт няма да доведе до големи постижения в Пермски регион, където условията не отговарят на качеството на обучение. Скиори раздели не са участвали в състезания, защото в бюджета на региона липсва спонсорски средства. Юджийн се стремеше към висини и желание е толкова неустоим, че единственият изход е преход в училище биатлонистов, треньор на която е Максим Владимирович Кугаевский.

В един състезание спортист постигна висок резултат на етап на Купата на Русия за сезон 2009/2010 по биатлон «Ижевск пушка». В този пристигане традиционно участват най-добрите биатлонисты на страната. Тогава Евгений имам 4 място в индивидуалното на 20 км пристигане. На 10-километрова дистанция влезе в десетката на най-добрите. С този резултат Евгений Гараничев получи билет за Купата на Европа.

През 2010 г. в Шампионата на Русия биатлонист показа доста добри резултати в спринта и преследването, в резултат на което в заключителното класиране подадена от Светлозар 4-то място. В масовия старт млад биатлонист спечели бронзов медал.

За първи път Евгений Гараничев взе участие в етап от световната Купа 2011 г. в Антерсельве. Първата спринтерская състезание далась на спортист не е лесно, и той завърши на 13-о място. В състава на националния отбор на Русия биатлонист излезе в эстафетных състезания през 2011 година.

Напрегната борба е довела до това, че Гараничев е допуснал 2 оттегляне на първия огневом началото. На втория биатлонист използва един допълнителен патрон. Щафетата Евгений Гараничев премина Андрей Маковееву с марж от известния биатлониста Уле-Айнара Бьерндалена за 9,5 секунди. В последната обиколка разликата се увеличи с още 0,2 секунди. Резултатите от състезанието показа на 4 място за националния отбор на Русия по биатлон. Тогава руските спортисти отстъпи първенството на немски, италиански и норвежки биатлонистам.

Олимпиадата в Сочи

Евгения Гараничева включени в състава на руската отбор по биатлон за участие във XXII Зимни Олимпийски Игри в Сочи. Вече 8-ми февруари, 2014-та Женя за първи път през своята кариера е участвал в надпреварата на Олимпийските игри. В спринта Гараничев допуснал досадно грешка, което е довело до 27-мо място.

Истински успех и звезден час биатлониста падна на 13 февруари. Излизайки в началото на индивидуалната надпревара, Гараничев изненадващо за мнозина дойде трети, след като спечели единствената лична олимпийски медал в националния отбор на Русия по биатлон.

Треньори е одобрена кандидатура млад биатлониста за смесена щафетни състезания, но Юджийн влезе в наказателното поле кръг, така че отборът на русия спечели пето място. След като беше дисквалифициран немски отбор, крайния резултат на руската отбора – 4-то място.

Световното ПЪРВЕНСТВО през 2014/2015

Руският биатлонист се класира на шесто място в спринта на световното Първенство по биатлон 2014/2015. Биатлонист на националния отбор на Русия твърди, че е показал всичко, на което е способен в момента. Спортист бях объркан метеорологични условия фински Контиолахти. На пристрелке вятър това се появява, след това изчезва. Следвайки чек, се надявах, че ще бъде по-лесно да стреля, така че не обгонял му. Но вятърът обратното упорито духаше в лицето. Ход, като цяло, доволен, в последната обиколка се опита да изпревари които вървят напред. Смята се, че шестото място е добър резултат и той, по принцип, ги е доволен.

Личен живот

Личен живот Евгения Гараничева имала романтично и предсказуемо. През 2013 г. той се жени за приятелката си Людмила, с която се запознах в лас вегас, където двойката и живее. Снимката на Евгения Гараничева и жена си след сватбата разпръснати из целия интернет.

Евгени разказва, че запознаване с булката се състоя още през 2007, когато спортист последната година ангажирани в ски спорта. След събранието Евгений, заедно със сестра си почина бильярдном клуб, където на човек за първи път видях Людмила.

Атлетът признава, че всеки път, идвайки от разноски, се забелязва новото качество на любимата като че ли позна я отново. Людмила търпеливо го чакаше от всички състезания. Техният син се появи на светлината 1 януари 2016 г.