Най-благороден олимпийски шампион

Спечели олимпийски медал – висшето постижение в кариерата на всеки спортист. За това той е готов да работи десетки години, посещават тренировки по три пъти на ден, да се придържат към правилното хранене и дори получават наранявания. Всичко това в името на една единствена титла, който ще му донесе световна слава и уважение и занесет името си в историята. Златен олимпийски медал особено полезни, но има и такива спортисти, които успя да спечели не един, а няколко пъти. Така че, по-долу ще бъдат представени олимпийците, изкачване на най-високото стъпало на пиедестал като най-малко 8 пъти. Те са представители на различни страни и спортни дисциплини, но техните успехи са еднакво достойни за уважение и възхищение.

Майкъл Фелпс е най — благороден олимпийски шампион

Единственият олимпийцем, за кариерата си спечели повече от 10 златни медала на Игрите, стана Майкъл Фелпс. Този наистина е най-благороден олимпийски шампион е на своя сметка, 23 награди на по-висша проба, които той започна да се получи още в Атина. Действа спортист топъл плувен басейн, като му са дадени почти всички дисциплини в тази адрес: плуване свободен стил, баттерфляем, гръб, бруст, да не говорим за эстафетных състезания. Представлява Фелпс отбор на САЩ.

Майкъл Фелпс

В големия спорт плувец, попаднал случайно: той дойде в басейн за поддържане на цялостната физическа форма и възстановяване на здравето, и открил за себе си истински талант и отлични данни. На 15-годишна възраст, Фелпс е за първи път са възложили представят страната на Олимпийски Игри, но тогава той зае едва пето място. Но след 4 години му покорилось повечето дисциплини, които влагате в спестовната касичка на 6 златни и 2 бронзови медала. На следващите Игри през 2008 г. Майкъл стана шампион на абсолютно всички категории, в които е действал. Този рекорд все още никой не е успял да победи.

Многократно шампион на света Майкъл Фелпс

Майкъл Фелпс – легендарният спортист, гордост САЩ, 50-пъти шампион на страната и 3 пъти световен шампион. Го знаят всички, които по някакъв начин се интересува от модерен спорт. Плувец се появява на рекламни плакати, участва в най-различни промоции и тв предавания, спечелил на тези кампании е милиони долари годишно.

Лариса Латинина

До 2012 г. съветската гимнастичка Лариса Латинина е абсолютна чемпионкой по броя на медалите, спечелени на Олимпиадата. В нейния арсенал числились 9 златни, 5 сребърни и 4 бронзови награди, получени във всички съществуващи дисциплини спортна гимнастика: упражнения за неравномерно барове и върху дънер, силна скок, навсякъде, пода упражнения. На Олимпийските Игри в Лондон този процент е бил пребит Майкъл Фелпсом, все още не са завършили кариерата си и продължават да попълни олимпийската хазна.

Пааво Нурми

Чемпионство по брой награди по лека атлетика принадлежи финскому марафонцу Пааво Нурми, който има на сметката си 9 златни и 3 сребърни медала. Начин спортист е лесен: с отлични физически данни за бягане на дълги разстояния, Нурми в съвсем ранна възраст, е бил принуден да прекъсне тренировка и да отидете на работа, тъй като баща му е убит, а семейството има нужда от пари.

Пааво Нурми

По-късно той се върна в спорта и започна да упорити тренировки, резултатът от които е видна вече е на 16-годишна възраст, когато фин разкри себе си на официални събития и пробежала крос на 3 км за 10 минути и 6 секунди.

След службата си в армията Нурми започна да си олимпийски кариера. Първо му покорился Антверпен, донесе 3 награди висша проба, след това Париж, в резултат на което са станали 5 златни медала, а след това и Амстердам, слага в касичка 1 злато и 2 сребро. След третата Олимпиада Пааво разбирам, че възраст дава за себе си, и искаше триумфално завърши кариерата си в Игри на 1932 г., но от МОК, страдал си от участие, след като е научил, че маратонец участва в непрофесионални състезание и получава за това е значителни суми.

Скулптура Пааво Нурми (Финландия)

Нурми е удостоен с паметник, който е инсталиран на родината си, и правото да носят олимпийския огън през 1952 г. в Хелзинки. Той се превърна в народен герой, благодаря за което все още не рассеялась.

Марк Шпиц

Марк Шпиц

Още една легенда на американското плуване – Марк Шпиц, завоювал 9 златни, 1 сребърен и 1 бронзов награди само на две Олимпиади 1968 и 1972 година. Първото изпълнение на събития от такъв мащаб донесе перки 2 злато, добити в състава на националния отбор. След 4 години във всички дисциплини, където е поискана Шпиц, той се превърна в безспорен шампион, като спечели 7 златни медала и стана най отличен с награди американец Игри в Мюнхен.

Карл Люис

Един американец Карл Льюису принадлежи първенство в количество по лека атлетика дисциплини, в които той е бил обявен за Олимпийските Игри. До приключване на спортната кариера на неговата сметка е 9 златни и 1 сребърен награди. Първата Олимпиада, в която състезателят е взел участие, е на олимпийските игри от 1984 г., състояла се в Лос Анджелис. В Москва през 1980 г. Люис не е хит, тъй като САЩ не обърна внимание на състезания в СССР-известните политически причини.

Карл Люис

Лекоатлет стана шампион на такива видове, като бягане на 100 метра, скок на дължина, щафетни състезания и други. Той влизаше в състава на националния отбор на САЩ за Игрите в Сеул, Барселона, Атланта, където показа като истински борец и истински победител. Но все пак един медал висша проба фена на Карл вече след обявяването на резултатите: канадецът Бен Джоунс, който завърши първи в състезанието на 100 метра, по-късно е отстранен от състезания за употреба на допинг, а го чемпионство съкровищницата на Льюису.

Лекоатлет Карл Люис

На края на спортната кариера на универсалната атлета трябваше на 1997 година. До това време той успял да стане член на баскетболна и футболна лига заради невероятната популярност, въпреки че тези видове спорт професионално не се занимава никога.

Юсейн Болт

Усейн Болт

Един от най-известните легкоатлетов на модерността – Юсейн Болт, броят на олимпийските златни награди което достига 9. Като се започне от Игри, които се проведе в Пекин, Болт неизменно шампион в три категории: за 100-метрови и 200-метрови дистанции, а също и в щафета 4 х 100 м. Стърчащи за Ямайка спринтьор, която благодарение на него, отличен себе си показва в състезателни спортове. Обаче една от медали Усэйна под въпрос: на олимпийските Игри през 2008 година в състава на щафетно на националния отбор на Ямайка е Гнездо Картър, който са открили в кръвта на допинг. Ако съд е пример за решение за лишаване на този спортист спечелени медали, Болт ще се превърне в восьмикратного шампион на Олимпийските Игри.