Най-бързият плувец в света

Плуване още в дълбока древност е бил изключително популярен спорт. С течение на времето, интересът към него е увеличил само. Младите хора, които искат да постигнат успех в големия спорт, често предпочитат плуването. Но без значение колко примамливи не са перспективите, да постигнете забележителни резултати в областта на спорта възможно само за малцина. Сегашната най-бързият плувец в света положиха всички усилия, за да стане рекордьор и многократно спечелят първенство в състезания на различно ниво.

Майкъл Фелпс – най-бързият плувец на планетата

Днес целият свят се възхищава на постиженията на американския плувец Майкъл Фелпс, който много пъти се установи записи на различни дистанции. Този спортист не успя да покаже отлични резултати в много стилове, което е показателно за неговите уникални способности и упорстве. Още в детството си той е показал впечатляващи резултати: Майкъл в 10-годишна възраст, спечели състезания сред юноши и девойки, което показва рекордни резултати в своята възрастова категория.

Майкъл Фелпс

Развитието на спортната кариера

За първи път да участват в Олимпийските игри Фелпсу успя още на 15 години. Той показа отлични резултати в квалификационния турнир и е се записва в отбора плувци, представляващи САЩ. Но в Сидни късметът не е на страната на младежите, и най-добрият му резултат е просто пето място.

Майкъл имала нужда само година, за да реабилитироваться след провала на олимпийските Игри. Още през 2001 г. в световния шампионат по плуване-той не само спечели златен медал, но и се превърна в най-младия рекордьор в този спорт.

В следващите четири Олимпиади Майкъл Фелпс неуморно доказваше си умения и спечели 23 златото на различни дистанции. Невероятен успех като спортист е постигнал на Олимпийските игри в Пекин, които минаваха през 2008 година. Спортист успя да се води във всички състезания, в които той е участвал. В него прасенце е 23 златни награди. Фелпс се превърна в единственият спортист, който спечели толкова много златни медали.

Тайната на успеха

Сам Майкъл смята, че да се постигне невероятни резултати в плаването му помогна безмилостен му желание да бъде най-добрият в своя спорт. Той напълно ми чувах това, обаче, още от самото детство и внимателно изучава тънкостите на различните стилове на плуване. Майкъл никога няма да спре дотук и иска да усъвършенстват своите умения.

Освен това, да стане най-бързият в света на плувец Фелбсу помогна необичайно структурата на тялото:

• продълговата торса;
  • широки рамене;
  • необичайно дълги ръце;
  • големи крака;
  • малко коротковатые краката.

Тази комбинация е идеална за леководолаз. Тя ви позволява да се движат във водата с висока скорост, че и поспособствовало успешната кариера на Майкъл.

Сбогом с големия спорт

На олимпийските игри 2016 година е на последно място в спортната кариера на Майкъл Фелпс. Спортист на олимпиадата в Рио де Жанейро успя да спечели 5 златни медала. След този успешен изпълнения на Майкъл заяви, че напуска големия спорт. Спортист решил своевременно да завърши кариерата си, без да се чака поредица от неуспехи. Без съмнение, постигането на Фелпс ще е трудно да победим млади талантливи пловцам. Спортист дълго ще остане в историята като най-известен плувец и многократно е шампион.

Сезар Cielo Фильо

Най-бързият плувец на планетата може да се нарече и спортист от Бразилия Cielo Фильо. Това 11-кратному чемпиону на света може да се установи рекорди по плуване, които към днешна дата не успя да победи другите пловцам. Той е в състояние през 2009 г. преплува пятидесятиметровую разстоянието свободен стил за 46,91 секунди.

Cielo Фильо е единственият в Бразилия плувец, който успя да спечели първенство на международни състезания по плуване. Това го направи национален герой. Златен времето за леководолаз е периода от 2008 до 2013 година. Тогава спортист показваше отлични резултати на състезания, ще донесат злато отбора си. Той е истински майстор по плуване на къси дистанции.

Обърна късметът спортист в последно време. Фильо показа най-добрите резултати в квалификациите преди олимпийските игри 2016 г. и не влезе в бразилския отбор. В предварителните заплывах му остана само третото място.

Постигане на известния плувец

Cielo Фильо за първи път силно да заяви за себе си в Индианаполис, който печели сребърен медал на международни състезания по плуване. След това той успя да се превърне в 11-кратен шампион на света. Спортист 7 пъти били златен медал на пан-американските игри. С всяка изминала година той е показал най-добри резултати.

Подходящ за спортист на годината е 2007 година. Фильо успя да спечели 7 на първите места и 5 пъти е поставил рекорди на различни дистанции. След още две години, чрез участие в световното първенство по плуване, спортист показа отлични резултати и е 5 пъти наградени със златни медали. На тези събития той успя 4 пъти се превърне в рекордьор. Първенство по плуване на 2011 г. добавя към колекцията спортист още 4 златни медала.

Неприятни моменти в кариерата Cielo Фильо

Неподсладени трябваше известно пловцу през 2011 година. В това време в кръвта спортист е установено забранено вещество – фуросемид. Освен Фильо, такова лекарство, намерени в анализи още трима бразилски плувци. Спортистите щяла дисквалификация преди световната купа по плуване проведе в Шанхай.

Фильо и други пловцам от Бразилия не успя да докаже на Националната федерация по плуване, че те са станали случайни жертви. В кръвта на лекарството удари витамини, които се приемат от спортистите. След изследванията се оказа, че витаминен комплекс, предназначен пловцам, е фалшификат. Спортисти успя да се измъкне само предупреждения.

Но въпросът с непозволено наркотици набирало скорост. Решение федерация опротестовала ФИН. Крайната точка на този спор поставя Спортен арбитражен съд. На срещата, състояла се в Лозана, е взето решение федерация по плуване, и атлети не са били дисквалифицирани.

През 2016 г. Фильо заяви, че той напуска големия спорт. Известен плувец още дълго ще бъдат пример за начинаещи спортисти.